Siemię Lniane

Siemię lnianenasiona lnu zwyczajnego, nazywane tak, ponieważ są używane jako zielarski środek leczniczy. Są to nasiona płaskie, wielkości 2–3 mm, barwy szarobrązowej. Po zalaniu wodą nabierają barwy ciemnobrązowej i kilkakrotnie powiększają swoją objętość, otaczając się jednocześnie dużą ilością śluzu.

Nasiona lnu są oleiste i wykorzystywane także do pozyskania oleju roślinnego o żółtawym zabarwieniu i intensywnym, cierpkim zapachu.

Siemię lniane jest jednym z najpopularniejszych środków medycyny naturalnej, jeśli chodzi o ilość i różnorodność zastosowań. Stosowane jest do łagodzenia szeregu dolegliwości układu pokarmowego, a także oddechowego, oraz zewnętrznie.

Siemię Lniane

Siemię Lniane jest cudownym środkiem lecz sam z siebie cudów nie zdziała. Niezbędna do tego jest również dieta bogata w warzywa i owoce!!! Należy o tym pamiętać ponieważ nie ma środków idealnych, które pozwolą nam stołować się w kebabach, pizzeriach lub MC Donaldach.

Zastosowanie Siemienia Lnianego:

1. Wysuszona śluzówka chorego gardła to nic przyjemnego, sprawdzonym sposobem na nawilżenie gardła jest siemię lniane. Ma to swoje zastosowanie szczególnie u osób pracujących głosem takich jak: nauczyciele, dziennikarze, trenerzy sportowi, trenerzy coachingu, aktorzy czy też sprzedawcy w sklepach lub osoby przebywające w klimatyzowanych pomieszczeniach.

 

2. Nadkwasota żołądkowa to bardzo uciążliwa dolegliwość, nieprzyjemne efekty tej choroby również niweluje siemię lniane. Dzięki śluzowi, który wydziela zostawia powłokę ochronna na ściankach układu pokarmowego co za tym idzie daje ulgę w „palącym problemie”
3. Dzięki suplementacji witaminy C, witamin B oraz B6, siemię lniane staje się prekursorem kwasów Omega 3. Co to znaczy ? To znaczy, że 2 łyżkiSiemienia Lnianego dziennie zapewniają prawie 100% zapotrzebowania w kwasy Omega 3.

 

4. Dzięki swoim właściwościom siemię wygładza skórę. Jest w stanie również spowodować iż skóra głowy przestanie się łuszczyć a dzięki temu znikną nasze problemy z łupieżem.

 

5. Jelita również jak i cały układ pokarmowy zyskują na codziennej suplementacji siemienia. O tym jak ważne są jelita pisałem w poprzednim artykule. KLIK

 

6. Dzięki swoim właściwościom siemię wspaniale radzi sobie również w podnoszeniu naszej odporności i niwelowaniu stanów zapalnych.

 

Zastosowań Siemienia Lnianego jest oczywiście wiele więcej i można by o nim pisać bez końca. Ja postarałem się wyciągnąć dla was kwintesencję jego zastosowania i działania.

 

Siemię Lniane można kupić w każdym sklepie jest bardzo tanim produktem i większość z nas może sobie na niego pozwolić.

 

Ja robię zakupy suplementów i nie tylko suplementów w sklepie NEXT-LEVEL ze względu na bardzo bogatą ofertę, którą można spotkać w sklepach zielarskich a niekiedy tylko przez internet. Ręczę głową za suplementy z tego miejsca są sprawdzone przeze mnie oraz moich podopiecznych. Poniżej link bezpośredni do Siemienia Lnianego

http://www.next-level.pl/pl/p/PIATNICA-SIEMIE-LNIANE-500G/1630

 

Jeżeli szukasz konsultacje dietetyczne, chciałbyś zasięgnąć porady dobry dietetyk i potrzebujesz układanie diety, zapraszam do kontaktu ze mną. Działam na terenie całej Warszawa i okolic. Na co dzień współpracuje z klientami z Ząbki Marki i Wołomin, prowadzę także konsultacje w Rembertów, Wesoła i Wawer.

 

FACEBOOK KLIK

2 Odpowiedzi

 1. […] więcej o siemieniu lnianym: http://zeberkiewicz.eu/siemie-lniane/ […]

 2. Lucyna Jankowska
  | Odpowiedz

  Sieieniem lnianym wyleczyłam problemy żołądkowe spowodowane długeletnim „braniem” tabletek przeciwbólowych – migrena.
  Codziennie rano zaparzam świeżo zmielone siemię – dosmaczam żurawiną i zamiast kawy – spożywam.
  Często taką samą miksturę jem przed nocą. Siemię lniane oprócz wartości wymienionych przez autora wpisu ma sporo błonnika i LIGNANÓW. Lignany to antyutleniacze blokujące estrogeny, tym samym zmniejszają ryzyko zachorowania na nowotwory estrogenopochodne.
  Len jest najbogatszym dostarczycielem lignanów.
  Polecam.

Zostaw Komentarz