Porady & Badania

 

Dział Porady & badania został stożony z myślą o ludziach, którzy są głodni wiedzy ale nie wiedza gdzie jej szukać lub nie znają języków obcych, w których badania naukowe są publikowane. Publikowane są tu również wyniki badań moich podopiecznych których serdecznie pozdrawiam bo są najlepsi na świecie. 🙂 

Jak sama nazwa wskazuje posiada on w sobie również porady.

 

A oto jedna z nich:

Jesteśmy zalewani reklamami firm suplementacyjnych, które usiłują nam sprzedać jak najwięcej swoich produktów. Czy są one nam potrzebne? To wszystko zależy od tego w jakim stanie jest nasz organizm i jaki cel chcemy osiągnąć. Reklamy, które mówią "weź produkt X a na pewno poczujesz się lepiej" to zwykłe kłamstwo. Każdy z nas jest inny i każdy ma inne niedobory w organizmie i może się okazać ze produkt "X" zadziała na 1 na 10 osób. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna jest prosta. Suplementy uzupełniają niedobory. Jeżeli niedoborów nie ma, nie ma co uzupełniać i suplement ten nie zadziała a w niektórych skrajnych przypadkach może nam zaszkodzić.

 

Wniosek: 
Zanim pójdziemy do apteki lub sklepu z suplementami sprawdźmy czy dany suplement jest nam potrzebny.  Jest mnóstwo możliwości ustalenia niedoborów suplementów zaczynając od wartości odżywczych w diecie po badania krwi. Konsultacja z Dietetykiem lub Trenerem Personalnym jest również niezbędna w celu ustalenia właściwego toru suplementacji. 

 

Do zobaczenia 🙂

 

 

Najnowsze wpisy

Archiwa