Nakarm swój umysł (szkolenie)

 

Nakarm swój umysł

nakarm swój umysł Piotr Żeberkiewicz dobry dietetyk warszawa

 

Według najnowszych doniesień naukowych jedną z najczęściej dotykających nas “chorób cywilizacyjnych” jest przewlekły stres. Stres towarzyszy człowiekowi od narodzin aż do śmierci. Przyczyn stresu jest wiele. W dzisiejszych czasach stresujemy się prawie wszystkim – wydarzeniami w kraju i na świecie, kataklizmem, pracą, bezrobociem, ocenami naszego dziecka w szkole, korkami na ulicy, egzaminem, rozwodem, itd.

Przyczyny stresu, czyli stresory, to czynniki, które zaburzają równowagę całego naszego organizmu. Z pewnością nie uda nam się wyeliminować wszystkich czynników stresogennych, ale musimy wiedzieć, jakie są skutki stresu, jak przebiega u nas reakcja stresowa i co ją wywołuje, aby przeciwdziałać  i w możliwe jak najlepszy sposób zawalczyć o własne zdrowie. Skutkami stresu mogą być: ból głowy, problemy z koncentracją, nadciśnienie, osłabienie układu odpornościowego, co za tym idzie zwiększona podatność na infekcje i choroby, a ponadto obniżona zdolność do analitycznego myślenia, wyczerpanie, słabsza pamięć, depresja, wrzody żołądka, syndrom cieknącego jelita, a w skrajnych przypadkach “wypalenie” nadnerczy.
Chcąc przeciwdziałać skutkom i niewiedzy związanej z wpływem stresu na nasz organizm, opracowałem autorski program szkolenia dietetycznego. Podczas 4 godzinnego szkolenia Uczestnicy dowiedzą się, jaki wpływ na zdrowie i funkcjonowanie naszego umysłu i organizmu ma stres. Jak sobie radzić ze stresem za pomocą diety i odpowiednio dobranej suplementacji oraz jak podnieść swoją wydajność w pracy i w życiu codziennym pomimo przewlekłego stresu.

Szkolenie jest  skierowane do osób, które mają świadomość i czują, że stres ich dotyczy, np. pracowników korporacji, handlowców, nauczycieli, osób pracujących w trybie zmianowym, w instytucjach publicznych, freelanserów jak również do osób które chcą sprawić, że ich życie będzie lepsze, zdrowsze, pełne energii i kolorów.

Uczestnicy szkolenia zdobędą konkretną wiedzę i metody, dzięki którym będą w stanie zwiększyć swoją wydajność w pracy oraz życiu osobistym. Poznają tajniki komponowania posiłków, tak aby wpływały prozdrowotnie na organizm, dobry nastrój i zmniejszały skutki stresu. Uczestnicy szkolenia otrzymają również wiedzę z zakresu suplementacji antystresowej, a dzięki niej w sytuacji stresowej będą mieli szansę pozostać w pełni sił umysłowych i pozbędą się tzw. blokad w działaniu.

 

Nakarm swój umysł

 

Program szkolenia „Nakarm swój umysł” obejmuje między innymi takie zagadnienia:

 

 1. Czym jest wydajność umysłowa a stres?
 • Dlaczego mamy problem ze skupieniem ?
 • Dlaczego podczas dużego stresu nie jesteśmy w stanie wykonać prostej czynności?
Czynniki odpowiedzialne za wydajność umysłową

 

 1. Czym jest kortyzol?
 2. Czy sen jest ważny?
 • Jak spać, żeby się wyspać – efektywny sen i higiena snu.
 1. Woda a koncentracja.
 2. Jelita – nasz “drugi mózg”?
Dieta a wydajność umysłowa

 

 1. Jak nasza dieta wpływa na samopoczucie.
 • Jakie są główne założenia diety antystresowej.
 • Kwasy tłuszczowe – ich znaczenie w  pracy umysłu.
 1. Hormony szczęścia – jak jedząc zwiększyć ich produkcję?
 2. Adaptogeny – ich rola w walce ze stresem i poprawą koncentracji.
 3. Przykładowa suplementacja wpływająca na  poprawę koncentracji i pracy mózgu.
 4. Pytania od Uczestników.

Prowadzący:

Piotr Żeberkiewicz

Więcej informacji:

tel. 793 023 116

mail: kontakt@zeberkiewicz.eu

 

Zostaw Komentarz